DUYURUYU PAYLAŞIN

Türkiye Kızılay Derneği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi iş birliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen “Türk Kızılay Girişimcilik Destek Programı” Türk vatandaşlarının, geçici koruma statüsündeki Suriyeler ile uluslararası koruma altındaki yabancıların iş kurmalarının desteklenmesine yönelik bir girişimcilik destek programıdır. İstanbul ve İzmir illerinde gerçekleştirilecek olan “Türk Kızılay Girişimcilik Destek Projesi-2” için başvurular başlamıştır. Proje kapsamında seçilen girişimcilere 75.000 TL’ye kadar ayni destek verilecektir. Programa yeni iş kurmak veya işini 01/07/2020 itibariyle İzmir veya İstanbul’da kurmuş ve işini geliştirmek isteyen tüm adaylar davetlidir. Son başvuru tarihi 21 Ekim 2020!

TOBB ETÜ TTO Girişimcilik Birimi tarafından yürütülmekte olan programın temel amacı temel girişimcilik eğitimleri ve mentorluklar yoluyla desteklenecek katılımcıların, mevcut iş fikirlerini hayata geçirerek kendi işletmelerini kurmalarına katkı sağlamaktır. Program kapsamında İzmir ve İstanbul’da yaşayan Türk vatandaşları, geçici koruma altındaki Suriyeliler ve uluslararası koruma altındaki yabancılara yönelik olarak hazırlanan online eğitimler hem Türkçe hem Arapça dillerinde sunulacaktır.

Birinci aşamada 120 girişimciye Genel ve İleri Girişimcilik Eğitimi verilecektir. İkinci aşamada 40 girişimciye Finansal Okuryazarlık, Sunum Eğitimi, Sunum ve Finansal İhtiyaçlar Mentorluğu düzenlenecektir. İkinci aşamanın tamamlanmasından sonra jüri etkinliği gerçekleştirilecek ve seçilen 20 girişimciye İş Planı Mentorluğu, İş Kurma ve Dayanıklılık Mentorluğu ile Muhasebe desteği verilecektir. Bunlara ek olarak Türk Kızılay tarafından bu girişimcilere en fazla 75.000 TL ayni destek sağlanacaktır.

Türk Kızılay Girişimcilik Destek Programına;

  • Başvuru kontenjanlar dahilinde kayıt yaptırmış,
  • Türkiye’de geçerli resmi bir kimlik belgesine sahip olan, (T.C Kimlik Belgesi, Geçici Koruma Belgesi, Uluslararası Koruma Belgesi, İkamet İzni vb.)
  • 18-59 yaş aralığında olan,
  • Girişimcilik niyeti olan, (İş kurma ya da iş geliştirme) herkes katılım sağlayabilir.

 

Programa kayıt için tıklayın. 

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 21 Ekim 2020