Rektörlük

Prof. Dr. Yusuf Sarınay

Sayın Ziyaretçilerimiz,

Günümüz dünyasında ülkelerin en büyük zenginliği iyi yetişmiş insan gücüdür. Ekonomik büyüme, teknolojik gelişme, sosyal adalet, uluslararası rekabet konularında sürdürülebilir başarıyı yakalamada en önemli unsur "insan"dır. 1 milyon 300 bin üyesiyle Türk iş dünyasının çatı örgütü olan TOBB, işte bu bilinçle 2003 yılında TOBB ETÜ'yü kurmuştur. Üniversitemiz ülkemizin gereksinim duyduğu tüm alanları kapsayacak şekilde topyekun bir nitelikli insan yetiştirme hareketini başlatmıştır.

Üniversitemiz, güçlü akademik kadrosuyla, özgün ve evrensel bilgi üreten, üretilen bilgiyi toplumun yararına sunan, girişimci insan gücü yetiştirmeyi Türkiye’nin geleceğine en büyük katkı olarak görmektedir. TOBB ETÜ ayrıca, lider kişilikli, girişimci insanlar yetiştiren bir üniversite olarak tasarlanmıştır, mayasında girişimcilik ruhu vardır. Üniversitemiz, bu hedefine ulaşmak için teorik bilgi ve uygulamanın birlikte bir denge içinde sunulduğu sanayi ile "Ortak Eğitim" amaçlayan bir müfredat ve eğitim sistemini benimsemiştir. TOBB ETÜ bu yönüyle Türk yüksek öğretim sisteminde farklı bir yere sahiptir.

Geleceğimizin teminatı olan gençlere hak ettiği eğitim ve araştırma altyapısını sunuyor olmaktan duyduğumuz gururu bütün TOBB ETÜ ailesi adına ifade ederek saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Yusuf Sarınay Rektör rektorluk@etu.edu.tr Prof. Dr. Yusuf Sarınay'ın Özgeçmişi ÖzgeçmişiTahsin Kesici, Tahsin Kesici Prof. Dr.
Ahmet Nuri Akay, Rektör Danışmanı Ahmet Nuri Akay Öğr. Gör. Dr. Rektör Danışmanı
 Süleyman Hilmi  Bengi, Rektör Danışmanı Süleyman Hilmi Bengi Öğr. Gör. Dr. Rektör Danışmanı
Zarife Göknur Büke, Rektör Danışmanı Zarife Göknur Büke Doç. Dr. Rektör Danışmanı
Ahmet  Dinçyürek, Rektör Danışmanı Ahmet Dinçyürek Öğr. Gör. Dr. Rektör Danışmanı
Oğuz Ergin, Mütevelli Heyet Başkanı Başdanışmanı, Rektör Danışmanı, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Oğuz Ergin Prof. Dr. Mütevelli Heyet Başkanı Başdanışmanı, Rektör Danışmanı, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı
İsmail  Köksal, Rektör Danışmanı İsmail Köksal Rektör Danışmanı
Levent  Kuşoğlu, Rektör Danışmanı Levent Kuşoğlu Öğr. Gör. Dr. Rektör Danışmanı