KONUKEVİ GENEL BİLGİ

Öğrenci konukevi yerleşke içinde, kız ve erkek öğrenciler için4 blokta, 572 adet çift kişilik, 48 adet üç kişilik, 4 adet engelli odası olarak toplam 624 oda, 1296 yatak kapasitesine sahiptir. Üçlü odalar yedek olarak kullanılır.(İhtiyaç olduğunda tam burslu hazırlık öğrencilerine tahsis edilir.)

Bütün odalarda banyo ve tuvaletler, ısıtma / soğutma sistemi, buzdolabı, internet, telefon, elektronik kartlı giriş sistemi mevcuttur. Ayrıca her katta bulunan mutfak ve dinlenme / televizyon odası ortak alan olarak kullanılmaktadır.

Yatakhane girişinde yüz tanıma sistemli turnikeli kontrol vardır.

Konukevinde kafeterya, market, etüt alanları, bavul emanet odaları, çamaşırhane ile öğrencilere rahat bir ortamda yaşamaları sağlanmaktadır.

Öğrenciler TOBB ETÜ web sitesi üzerinden üniversiteye e-kayıt sırasında konukevinden yaralanmak istediklerini işaretleyerek ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ön kayıt yaptıran öğrenciler, tam burslu öncelikli olmak üzere, yüzdelik dilime göre sıralanarak asil ve yedek listeler oluşturulacak ve TOBB ETÜ WEB sayfasında duyurulacaktır. Yedek listeler bir yıl süresince geçerli olup boş yer olduğunda öğrenciler sıra ile kabul edilecektir.

Konukevi kayıt işlemleri 01.09.2022 tarihide yapılacaktır. Öğrenciler konukevine kayıtlanmada oda bilgilerinin yüklenmesi için öğrenci kimlik kartı idareye teslim edeceklerdir.

Konukevine girişleri A Temel (AF) kurunda 03.09.22 tarihinden itibaren saat 12:30-17:00 arasında, diğer öğrenciler 10.09.22 tarihinden itibaren olacaktır.

Bilgi için Tel: 0312 248 2030       e-posta oke-idari@etu.edu.tr

 

 

 

Haber ve Duyurular