Öğrenci konukevi yerleşke içinde, kız ve erkek öğrenciler için4 blokta, 572 adet çift kişilik, 48 adet üç kişilik, 4 adet engelli odası olarak toplam 624 oda, 1296 yatak kapasitesine sahiptir.

Bütün odalarda banyo ve tuvaletler, ısıtma / soğutma sistemi, buzdolabı, internet, telefon, elektronik kartlı giriş sistemi mevcuttur. Ayrıca her katta bulunan mutfak ve dinlenme / televizyon odası ortak alan olarak kullanılmaktadır.

Yatakhane girişinde parmak izi sistemli turnikeli kontrol vardır.

Konukevinde kafeterya, market, etüt alanları, bavul emanet odaları, çamaşırhane ile öğrencilere rahat bir ortamda yaşamaları sağlanmaktadır.

YILLIK ÜCRETLER:

Çift kişilik odada kişi başı: 21.300 TL,

Yerleştikleri puan türünde SAY ve EA puan türünde ilk 10.000’e, SÖZ puan türünde ilk 5.000’e, DİL puan türünde ilk 2.500’e giren tam burslu öğrenciler ücret ödemeyecekler, diğer tam burslu öğrenciler konukevi ücretinin %50 sini ödeyeceklerdir.

Kısmi burslular yerleştikleri puan türünde ilk %10'luk dilimde olmaları durumunda, konukevi ücretini bursluluk oranında indirimli ödeyecektir.

Diğer öğrenciler tam ücret ödeyecektir.

Ödemeler dönem başlarında üç taksit şeklindedir

 

YERLEŞTİRME:

Konukevinden Ankara dışından gelen öğrenciler yararlanır. Ankara’da ikamet eden öğrenciler ise boş yatak olduğunda sınıf ve başarı sıralaması göre kabul edilir. Sıralama büyük sınıf, yüksek puandan başlar.

 

Yeterli yatak olmadığında hazırlık sınıfı öğrencileri üçlü odalara da yerleştirilebilirler. Üçlü odalara yalnız hazırlık öğrencileri yerleşir, ikili odalar boşluk olduğunda üçlü odalardaki öğrenciler ikili odalara aktarılır ve ikili oda ücreti öderler.

 

Türkiye sıralaması bu sayılardan küçük veya eşit olanlar %10 dilimdedir

SAY

69.334

EA

99.931

SÖZ

82.333

DİL

7.896