Mütevelli Heyeti

M. Rifat Hisarcıklıoğlu

Değerli ziyaretçilerimiz,

Dünyamız ve ülkemiz olağanüstü bir değişim yaşıyor. Bu değişim, ivmesini demokratik yaşam biçiminden, özgür teşebbüse dayalı ekonomik yapıdan ve elbette bilimden alıyor. İşte bu değişime ayak uydurmak için bireylerin sahip olması gereken en değerli özellikler bilgi ve girişimciliktir. Ekonomik, bilimsel ya da siyasal alanda, girişimci ruha sahip insanlar geleceği şekillendirmede öne çıkacaklardır.

TOBB, Türkiye'de ve dünyada birçok değişimin öncüsü olma çabası içindedir. Bu çabanın en gurur verici simgelerinden biri TOBB ETÜ'dür. Üniversitemiz, programı, eğitim yöntemi, sosyal ortamı, iş dünyası ile ilişkiler ve ar-ge gibi birçok alanda yüksek düzeyde bir farklılaşma arayışı içindedir ve daha ilk yıllarında Türkiye'nin köklü üniversiteleri arasında ön sıralarda kendisine yer bulmuştur. Öğrencilerimiz bilgiyi üreten, işleyen ve bunu ülkemizin, insanlığın yararına sunan, lider kişilikli, girişimci, sorun çözen, analiz yapan, yaratıcı bireyler olarak eğitilmekte, iş hayatına rakiplerinden daha iyi hazırlanmaktadır.

Yaşamınızın dönüm noktalarından biri olan bu zorlu yarışınızda hepinize başarılar diliyor, TOBB Yönetim Kurulu ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti adına sizleri saygıyla selamlıyorum.

M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı TOBB ETÜ Mütevelli Heyet BaşkanıGüven Sak, Rektör Güven Sak Prof. Dr. Rektör
Ali Coşkun, Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı
Cemil Çiçek, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek TBMM Eski Başkanı
Faik  Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi,Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Faik Yavuz TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi,Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu
Halim  Mete, TOBB Başkan Yardımcısı, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Halim Mete TOBB Başkan Yardımcısı, Mütevelli Heyet Başkan Vekili
Mustafa  Saraçöz, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz TOBB Genel Sekreteri
Nurettin  Gürgür, Ankara Ticaret Odası Meclis Başkanı Nurettin Gürgür Ankara Ticaret Odası Meclis Başkanı
Taha  Akyol, Gazeteci - Yazar Taha Akyol Gazeteci - Yazar
Radyo ETÜ
ŞİMDİ ÇALIYOR