Türkçe Eğitimİletişim Dilimiz Türkçe

TOBB ETÜ'de eğitim ve iletişim dilimiz Türkçe. Öğrencilerimizin her türlü konuyu öğrenirken dil engeliyle karşılaşmaması için Türkçe eğitim yapıyoruz. Öğrencilerimiz derslerde çekinmeden rahatça soru soruyor, öğretim üyelerimizle kolayça iletişim kuruyor.

İngilizce terimlerin de öğrenilmesi için derslerimizde İngilizce ve Türkçe kaynakları birlikte kullanıyoruz. Öğrencilerimiz hem dünyayla iletişim kuracak düzeyde İngilizce öğreniyor hem de kendi mesleklerini Türkçe öğrenerek uzmanlaşıyorlar. YÖK'ün İngilizce hazırlık programı zorunlu olan üniversiteler için koyduğu %30 İngilizce müfredat kuralını %100 Türkçe olan Türk Dili Edebiyatı ve Görsel İletişim Tasarımı dışında uyguluyoruz.


Uluslararası Standartlarda Dil Eğitimi

Küreselleşen dünyada İngilizce bilmek bir gereklilik. Bu nedenle, eğitim dilimiz büyük ölçüde Türkçe olsa da, İngilizce Hazırlık sınıfımız zorunlu. Toplamda 1.150 saatlik Türkiye'nin en kapsamlı İngilizce Hazırlık programını sunuyoruz. Öğrencilerimizin hazırlık sınıfının sonundaki düzeylerini uluslararası geçerliliği olan TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavıyla ölçüyoruz.

TOBB-ETÜ olarak biz, yabancı dil öğretimini tamamen bir amaç olmaktan uzaklaştırıp, daha donanımlı mezunlar yetiştirilebilmesi için doğru bir araç haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Türkçe eğitimi ve yabancı dil öğretimini nitelikli eğitim araçları olarak kullanıyoruz.
İngilizce Hazırlık Sınıfı hakkında daha fazlası →


İkinci Yabancı Dil

Yaşadığımız çağda, uluslararası iletişim ve ilişki, birden fazla dili bilmeyi gerektiriyor. Öğrencilerimizin İngilizce dışında ikinci bir dil öğrenmesi bu nedenle TOBB ETÜ'nün hedeflerinden birisi. Bütün lisans öğrencilerimiz öğrenimleri süresince İngilizce'ye ek olarak ikinci bir yabancı dil seçer ve seçtiği dille ilgili dört ayrı ders alır.

Öğrencilerimizin seçebileceği İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca, Arapça ve Rusça olmak üzere toplam 8 ayrı yabancı dil var.
İkinci Yabancı Dil Eğitimi hakkında daha fazlası →