DUYURUYU PAYLAŞIN

Art & Architecture Source, EBSCO eBooks Clinical Collection ve Hiperkitap veritabanları 31.07.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Art & Architecture Source; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlarda; 480'i hakemli 770’ten fazla dergi, 220’ye yakın kitap, Picture Desk ve diğer kaynaklardan sağlanan 63.000'den fazla görseli kapsamakta olup 1914’e kadar uzanan içeriği ile arşiv niteliği taşıyan bir tam metin veri tabanıdır. Bu veritabanı, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Felemenkçe yayımlanan süreli yayınları da içermektedir.

 

EBSCO eBooks Clinical Collection; 3.900’den fazla tıp ve genel sağlık alanlarından e-kitabı kapsayan bu temel koleksiyon, Wiley, Clinical Publishing Oxford, Springer Publishing, Demos Medical Publishing, Thieme Medical Publishers, American Medical Association ve World Scientific Publishing gibi 130’dan fazla yayıncıya ait kitaba erişim sağlamaktadır.

Hiperkitap; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 20.000’den fazla Türkçe e-kitabı bulunmaktadır. Atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Kitap üzerine not ekleme, otomatik kaynakça oluşturma ve kullanıcıların kendi e-kütüphanelerini oluşturabilmeleri gibi çeşitli özelliklere sahiptir.

Radyo ETÜ
ŞİMDİ ÇALIYOR