DUYURUYU PAYLAŞIN

Sayın TOBB ETÜ Ailesi,

Kütüphane yönetim sistemi  değiştirilecek olup 30 Aralık 2016 sabahından itibaren kurulum çalışmaları başlayacaktır. Bu nedenle milas.etu.edu.tr adresli sistem kullanıma kapatılacak ve kısa bir süre için kitap uzatma ve ayırtma isteklerinin kütüphaneye e-posta ile bildirilmesi gerekecektir. Katalog taramaları Türkiye Toplu Kataloğu TO-KAT (http://arastirma.gov.tr) üzerinden detaylı aramada üniversitemiz seçilerek yapılabilir.

5 Ocak tarihinden itibaren http://koha.etu.edu.tr adresinde yeni sistem üzerinden katalog taraması ve interaktif işlemlerin yapılmasına başlanabileceği umulmaktadır. 30 Aralık 2016 – 05 Ocak 2017 tarihleri arasında gerekli hallerde işlemler elle yapılacağından ödünç alma, gecikme, yitik kitap vb. bedelleri ödeme, süre uzatma gibi işlemlerin 29 Aralık Perşembe  akşamına dek yapılması daha uygun olacaktır.

Koha kütüphane yönetim sistemi Course Reserve = Ders Rezervleri (Ayrılmış Kitaplar) Modülüne de sahip olup akademik mensuplarımıza Ders Kitabı Bildirim Formu  bu mesajın ekinde sunulmuştur. Gelen yanıtlar doğrultusunda modülün kullanımına geçilecektir.

Akademik arşiv (earsiv.etu.edu.tr) altyapımız da değiştirilmiş olup artık MIT tarafından geliştirilip yaygınlaşan DSpace kullanılacaktır. İçerikle ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Söz konusu yazılım, erişim düzeyi ayarlamalarıyla çok amaçlı kullanıma elverişli olup, sınırlı erişimli e-reserve oluşturma ya da açık ders malzemesi sunma olanağına kavuşmuş bulunuyoruz. İlgilenen akademisyenlerimiz kütüphane ile bağlantı kurabilirler.

Dönem sonu tatili  ve yeni yıl için en iyi dileklerimiz ve saygılarımızla.

 

 

Radyo ETÜ
ŞİMDİ ÇALIYOR