HABERİ PAYLAŞIN

“TOBB ETÜ Kariyer ve Ortak Eğitim Günleri ‘17” etkinliği, 23 - 24 Mart 2017 tarihlerinde TOBB ETÜ Konferans Merkezinde düzenlendi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf SARINAY’ın açılış konuşmasının ardından, ilk konuşmacı “Pepee” adlı çizgi filmin yaratıcısı Düşyeri Çizgi Film Stüdyoları Kurucusu Ayşe Şule BİLGİÇ’ti.

Daha lise ve üniversitedeki öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığını; reklam metin yazarlığı, set işçiliği, dizi film oyunculuğu, motosiklet dergisi yayıncılığına kadar geniş bir yelpazedeki deneyimlerinin en üst noktasının Türkiye’ye özgü bir çizgi film yaratmak olduğunu anlatan BİLGİÇ, “Pepee”nin ortaya çıkış hikayesi ve hedeflerinden bahsetti. BİLGİÇ; “Girişimcilik ve başarıya giden yolda, zaman zaman dibe vurulabilir. Ama dipte kalmak mümkün değil.  Yükselmek için yeniden bir şeyler yapmak ve başarılı olmak çok keyifli” dedi.

İlk günkü bir başka konuşmacı ise Günaydın Et Kurucu Ortağı Cüneyt ASAN’dı. Bir gecekonduda başlayan ve uluslararası çapta et lokantası zinciri sahibi olmaya kadarki girişimcilik tecrübelerini enerjik biçimde dinleyicilere aktaran ASAN, konuşmasının sonunda bir ‘kasap şov’ gerçekleştirdi.

Etkinliğin ilk gününde KPMG Kıdemli Müdürü Engin ÖLMEZ, PricewaterhouseCoopers Ortağı Murat SANCAR, Sorbus Bilişim Teknolojileri ve GO Maint Me Kurucusu Baran AK deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Etkinliğin ikinci gününde ise Türk Ekonomi Bankası Dijital Pazarlama Müdürü Gülben YAĞCI, Coca Cola Yetenek Kazandırma Yöneticisi Nihan URAL, Kimola Kurucusu Mustafa SAVAŞ, Mikro & Management Şirketi Kurucusu Oğuz BENLİOĞLU öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Etkinlikte firmalar da standlar kurarak öğrencilere ortak eğitim ve iş imkanları hakkında doğrudan bilgiler verdi, sorularını cevaplandırdı ve başvurularını aldı. Etkinliğe katılarak stand açan firma ve kuruluşlar ise şunlardı: Nuhun Ankara Makarnası, ASELSAN, CaffeMio, Coca Cola, Demir Export, Doğadan, Eti Bisküvileri, FİGES, ICTERRA, İŞKUR, Kurukahveci Mehmet Efendi,  Mağdenli Nakliyat, Onur Mühendislik A.Ş, Pepsico, PWC, Starbucks, TAI, TEB, TEI, Torrecid, TÜBİTAK-BİLGEM, United Towers, Türk Traktör, TOBB ETÜ Hastanesi, HAVELSAN, GAMA Holding, VAILLANT Grup Türk Demirdöküm, LÖSEV, SUSHICO VIAFLAT, Jargon Medya