KONUKEVİ

Evinizden daha rahat

Ankara'nın en iyi öğrenci konukevi TOBB ETÜ'de! Derslerinize çabucak erişmeniz için ana yerleşkemizin içinde, eğitim binalarımıza 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Eğitiminiz süresince evinizdeki gibi rahat etmeniz için her odada en fazla üç kişi kalıyor. Bütün odalarımızda müstakil banyo, 24 saat sıcak su, her öğrenci için ayrı bir çalışma masası ve sırf dışarı bakınca içiniz açılsın diye eşsiz Ankara manzarası var.

SPOR OLANAKLARI

Yerleşkemizin tam içinde; bütün öğrencilerimiz için ücretsiz!

Olimpik yüzme havuzumuz, fin hamamı, havuz manzaralı sauna, duşlar ve soyunma odalarıyla, profesyoneller tarafından işletilen spor tesislerimizde ders aralarında formunuzu koruyabilirsiniz.

YEMEK OLANAKLARI

Restoranlar, pastane, market ve "Starbucks - TOBB ETÜ"

Üniversite yerleşkesinde ve konukevinde 5 restoran, bir pastane, bir market ve 2 kafe bulunmaktadır. Tabldot, fast food ve alakartın yanı sıra açık büfe yemek seçenekleri mevcuttur.
Yerleşkemizde bulunan Starbucks, The Mug Coffee Company ve Mio Coffee de TOBB ETÜ’lülere geniş kahve ve tatlı/tuzlu ürün seçenekleri sunmaktadır.

ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ

Etkinlik sizin işiniz, destek bizim

TOBB ETÜ'de öğrenci etkinlikleri, öğrencinin hayal gücüyle sınırlıdır. İnternet üzerinden yayın yapan Radyo ETÜ'ye katılabilir, eşli dansları öğrenebilir, Aikido gibi savunma sporlarında uzmanlaşabilirsiniz. Endüstri Verimlilik topluluğunun yaptığı liderlik kampına katılabilir, İş'te adamım etkinliklerinde tanınmış kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

ULAŞIM

Servis araçları ve toplu taşıma

TOBB ETÜ ana yerleşkesi ve hastanesi, Ankara'nın merkezinde, Söğütözü Mahallesindedir. Öğrencilerimizin üniversitemiz yerleşkesine ulaşımını sağlamak amacıyla hafta içi semt servisleri ve gün içi ringlerimiz mevcuttur. Servis ve ring araçlarımızın güzergah ve saatleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşım sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Servis araçlarımız haricinde, ana yerleşkemizin önünde, biri Çukurambar, diğeri Beşevler yönüne ulaşımı sağlayan iki ayrı EGO otobüs durağı bulunmaktadır. Ayrıca Kızılay (Güvenpark) Kumrular Sokak’tan sabah 6:45’te başlayarak, akşam 23:00’te son sefer olmak üzere hizmet veren Kızılay-Bahçelievler-Emek-Söğütözü dolmuş hattı Üniversitemizden ortalama her 10 dakikada geçecek şekilde konulmuştur. Yerleşkemizin hemen önündeki elektronik aygıtla, TOBB ETÜ Taksi durağından taksi çağırabilirsiniz.