Öğrenci Konukevi

Yerleşkemizin diğer binalarıyla arasında yalnızca Söğütözü caddesi bulunan konuk evimizde toplamda 1296 öğrencinin barınabildiği , 572 adet çift kişilik, 48 adet üç kişilik ve 4 adet engelli odası bulunuyor. Öğrenci konukevimiz öğrencilerimizin her türlü olanağını karşılayacak biçimde tasarlandı. Tüm odalarımızda bulunan müstakil banyo ve tuvalette 24 saat sıcak su olanağı sağlıyoruz. 
Konukevinin Bahçesinden 360 Derece Görünüm →

Konukevinde kalan öğrencilerimizin derslik binalarına güvenli olarak ulaşabilmesi için TOBB ETÜ olarak Söğütözü caddesinin üzerine bir üst geçit yaptık. Engelli öğrencilerimizin geçidi kolayca kullanabilmeleri için üst geçidimizin iki ayağında iki ayrı asansörümüz var.
TOBB ETÜ Üst Geçidinden 360 Derece Görünüm →


Odalardaki Olanaklar

Odalarımızda otel standardında ısıtma-klima cihazları, mini buzdolapları, tek kişilik yataklar ve çalışma masalarının yanında öğrencilerimizin değerli eşyalarını koruyabilmeleri için kasalar bulunur.

Öğrencilerimizin yatak takımları (çarşaf, nevresim, yastık kılıfı) üniversitemiz tarafından verilir ve bu takımlar düzenli olarak yurt yönetimi tarafından temizlenir.

Ortak alanlardaki mutfaklar günlük olarak temizlenir, öğrenci odalarındaki çöpler günlük olarak alınır. Öğrenci odaları düzenli aralıklarla yine yurt yönetimi tarafından temizlenir.


Oda Türleri

Konukevimizde tek kişilik, çift kişilik ve engelli odası olmak üzere üç tür oda var. Tek kişilik odalarımızda, çift kişilik odalarımızdan farklı olarak, televizyon ve dinlenme koltuğu bulunuyor.
Tek Kişilik Odanın 360 Derece Görünümü →

Çift kişilik odalarımızda her bir öğrencimiz için ayrı birer çalışma masası, yatak, dolap ve kasa var. Hiçbir odamızda yatak olarak ranza kullanmıyoruz.
Çift Kişilik Odanın 360 Derece Görünümü →

Engelli odalarımızda, engelli öğrencilerimizin daha rahat kullanımı için banyo ve yaşam alanları özel olarak tasarlanmıştır.
Engelli Odasının 360 Derece Görünümü →


Ortak Kullanım Alanları

Konukevimizin her katında ayrı bir ortak kullanım alanım var. Bu ortak kullanım alanlarında bulunan mutfaklarda ankastre ocak, mikrodalga fırın, fırın, su ısıtıcısı bulunuyor. Ayrıca öğrencilerimizin dinlenmesi için oturma alanları ve televizyon yine bu ortak alanlarda.
Mutfak ve Dinlenme Odasının 360 Derece Görünümü →

Konukevimiz öğrencilerimize çamaşır yıkama ve ütü odalarıyla hizmet veriyor. Çamaşır yıkama ve kurutma makinelerimizden öğrencilerimizin en iyi şekilde yararlanması için, bu odalardaki görevlilerimiz öğrencilerimize yardımcı oluyor, bıraktıkları çamaşırlarını temiz ve kuru biçimde geri almalarını sağlıyor.
Çamaşır Odasının 360 derece görünümü →