1- TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde üniversite sınav sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerimize tam burs ve %50 burs imkânı tanınmaktadır. Ayrıca İş Dünyası Burs Programı ile farklı burs seçenekleri de sunulmaktadır. Üniversitemizde 2023 YKS kontenjanının %58,48’i burslu öğrencilere ayrılmıştır.

2- TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Eğitim Ücreti Tıp Fakültesi hariç tüm lisans programları için aynıdır (İngilizce Hazırlık Programı dahil).

3- Ödemeler akademik takvimde belirtilen tarihlerde ödenir.

4- Yıllık öğrenim ücret artışları maliyet artış oranları göz önüne alınarak Mütevelli Heyet tarafından belirlenmektedir.

5- Diğer üniversitelerde Güz ve Bahar dönemi olarak alınan öğrenim ücreti, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Güz, Bahar, Yaz dönemi başında alınmaktadır.

6- Bonus (Garanti Bankası, TEB, Denizbank), World (Yapı Kredi Bankası, Vakıflar Bankası), Maximum (İş Bankası), Axess (Akbank), Paraf  (Halkbank), Bankkart (Ziraat Bankası) kredi kartlarına dönemlik okul ücret ödemelerinde diğer üniversitelerden farklı olarak komisyonsuz 4 taksit yapılmaktadır.

7- Garanti Bankası Ankara - Mustafa Kemal Mahallesi Şubesi ve TOBB ETÜ işbirliği ile öğrencilerimize için Okulum Garantide sistemi ile dönemlik okul ücreti diğer üniversitelerden farklı olarak faizsiz, masrafsız ve komisyonsuz 4 taksit ile ödenebilmektedir.

8- 2023-2024 öğretim yılında Güz ve Bahar dönemi ücreti dönemlik olarak 100.000 TL olarak belirlenmiştir (Tıp Fakültesi 140.000 TL). Yaz dönemi öğrenim ücretleri enflasyon oranları göz önünde bulundurularak Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenecektir. Öğrenim ücretinin tamamını akademik yıl başında ödemek isteyenler için üç dönem ücreti aynı tutar olarak yıllık 300.000 TL tahsil edilir (Tıp Fakültesi 420.000 TL).