ORTAK EĞİTİM

Yılda 3 dönem başka hiçbir yerde yok; zamanın değerli, boşa geçirme!

TOBB ETÜ öğrencisi lisans öğrenimini 4 yılda, yaklaşık 1 yıllık iş deneyimiyle tamamlar. Mezun olana kadar toplamda 3 iş yerinde kazanılan bu deneyime biz Ortak Eğitim diyoruz. Sistemimiz özellikle Ortak Eğitim için tasarlandığı için yılda 3 dönem eğitim veriyoruz. Üstelik, son yıl 2 dönem eğitim gördüğü için, TOBB ETÜ'lüler diğer üniversite öğrencilerinden daha erken mezun oluyor.

GARAJ

Dünyayı değiştirenler, onu değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olanlardır

Birçok girişimci iş fikirlerini üniversitedeyken hayata geçirmiş. TOBB ETÜ'de ortaya çıkaracağın icatlar için her türlü desteği bulacaksın. Tüm bölümlerimizdeki bütün öğrencilere Liderlik ve Girişimcilik dersi veriyoruz. Bu ders kapsamında her öğrencimiz bir şirket kuruyor; bu dersteki en başarılı iş fikrine TOBB 50.000'ye kadar destek sağlıyor.

BURSLAR

Başarıyı aylık 9.000 TL'ye kadar ödüllendiriyoruz

TOBB ETÜ'de tam burslu öğrencilerimiz, öğrenim ücreti ödemiyor, konukevinde ücretsiz kalıyor ve başarılarıyla orantılı olarak yaşam katkı payı alıyor.

YAŞAM

Yurt, Spor, Yemek, Ulaşım, Öğrenci Etkinlikleri

TOBB ETÜ yerleşkesi Ankara'nın tam merkezinde. Öğrencilerimizin öğrenimleri sırasında gereksinim duyacakları her türlü olanağı sağlayan yerleşkemizde olimpik yüzme havuzu, kapalı spor tesisi, yemek alanları ve öğrenci konukevi var.

TÜRKÇE EĞİTİM

Türkçe eğitime inanıyoruz

TOBB ETÜ'de eğitim dilimiz büyük oranda Türkçe. Derslerimizde öğretim üyelerimiz öğrencilerimizle Türkçe iletişim kuruyor, öğrencilerimiz konuları arada yabancı dil engeli olmadan öğreniyor. Öğrencilerimizin uluslararası kaynakları izlemesi, çağın gerisinde kalmaması, İngilizce terimleri de öğrenmeleri için, İngilizce ve Türkçe kaynakları birlikte kullanıyoruz.

ÇİFT ANADAL VE YANDAL

Daha Fazlasını İsteyenler İçin ...

Daha fazla çalışıp daha fazla kazanmak isteyen öğrencilerimiz için çift diploma ve yandal sertifikaları sunuyoruz. TOBB ETÜ'de çift anadal ve yandal programlarına kabul edilen öğrencilerimiz, gerekli ders yükümlülüğünü tamamlayarak ilk kayıt oldukları diplomanın yanı sıra ikinci bir diploma ya da sertifikaya hak kazanır.

ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ

Erasmus Ortak Eğitim ile Anlamlı

TOBB ETÜ'deki öğreniminiz sırasında anlaşmalı olduğumuz yurt dışı kurumlarda ortak eğitim ya da akademik amaçlı ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Avrupa Birliği'nin Erasmus programı kapsamında eğitiminizin bir dönemini Avrupa'daki bir üniversitede yapabilir, Ortak Eğitim'de Avrupa'daki bir kurumda iş deneyimi kazanabilirsiniz.

AKADEMİK KARIYER

En İyiler Hep Bizi Seçti…

Lisans eğitimi sonrası kariyerlerine akademik olarak devam etmek isteyen adaylarımız lisans öğrenimlerinde bu hedeflerine yönelik çalışmalarını gerek serbest araştırma dersleri ile gerekse üniversite içinde bulunan çeşitli araştırma gruplarında ortak eğitim yaparak gerçekleştirebilirler. Bu sayede akademik kariyerlerine lisans eğitiminde yön vererek mezun olmadan başlayabilirler.

2022 - 2023
Tanıtım Rehberi