DUYURUYU PAYLAŞIN

TOBB ETÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden Burak Kuyucu ve Enes Malik Turhan’ın geliştirdiği StayFree adlı mobil uygulama silikon vadisi merkezli bir şirket tarafından satın alındı.

130’dan fazla ülkede kullanıcısı olan ve 15 farklı dilde hizmet veren uygulama, geçtiğimiz aylarda 1 milyon indirmeyi geçmişti. Yakaladığı ivmeyle dikkatleri üzerine toplayan StayFree uygulamasına, silikon vadisi merkezli bir şirketten gelen talep üzerine görüşmeler yapıldı ve uygulamanın, imzalanan gizlilik sözleşmesi gereği ismi açıklanamayan şirkete satışı gerçekleşti.

Dünyanın her yerinde, her yaş aralığında gün geçtikçe artan bir sorun haline gelen akıllı telefon bağımlılığını azaltmayı hedefleyen StayFree, kullanıcının hangi uygulamada ne kadar vakit geçirdiğinin takibini yapıyor ve fazla kullanım durumunda uyarı vermek üzere ayarlanabiliyor. Geçmiş kullanımlara erişim ve bunlara dair anlamlı raporları sunarak dijital diyetin yönetilmesi ve telefon-hayat dengesinin korunmasına ilişkin kullanıcıya kılavuzluk ediyor.

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.

StayFree uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz