DUYURUYU PAYLAŞIN

Ankara'daki oyun geliştiricilerini bir araya toplamak için düzenlenen TOBB ETÜ Oyun Buluşmaları, oyun geliştirme ile alakalı güncel oyun teknolojileri hakkında konuşulan bir etkinlik. Oyun geliştirmeyle ilgilenenlerin çok eğleneceği, kendi oyununu yapanların yeni insanlarla tanışıp ekip kurabileceği bu etkinliğe ilgilen herkes davetlidir. Yazılımcı Bilgem ÇAKIR'ın da katılacağı etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Not: Etkinlik için girişler sadece TEPAV binası yanında bulunan girişten isim, bilet kontrolü yapılarak sağlanacaktır, bu yüzden kayıt olduktan sonra mailinize gelen bileti kaybetmeyiniz.

Bilgem Çakır Kimdir?

Bilgem Çakır, yirmi yıldır yazılım endüstrisinin içinde bulunan bir yazılımcı. Yaklaşık on yıllık grafik efekti ve demo sahnesi kodlama tecrübesinden sonra, 90'lı yılların sonlarında profesyonelleşmeye karar verdi. Türkiye ve Avrupa'da tüketici elektroniği için grafik yığınları inşa etti ve Amerika'ya gitmeden önce oyun endüstrisinde yıllarca çalıştı.

Microsoft Windows DirectX ekibiyle geçirdiği kaliteli iki Windows versiyonundan sonra Amazon'a katıldı ve ayrı bir beş yılını da 3D telefonlar ve kasiyersiz marketler gibi çılgın projeler yaparak geçirdi. Kısa süre önce kurumsal hayatı bir kenara bırakıp kendi bağımsız oyun stüdyosunda çalışmaya başladı.

Bilgem Çakır'ın youtube kanalı Yalın Kod'a göz atmak için tıklayabilirsiniz.