DUYURUYU PAYLAŞIN

16. Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi 3-5 Haziran 2022 tarihlerinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 16. Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Adli Bilimciler Derneği ile birlikte düzenleniyor.

Adli Bilimler alanında son gelişmelerin aktarılacağı Kongre’ye Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Yunanistan, İsviçre, Kosova, İsrail, İran, Azerbaycan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve Ülkemizden 40’tan fazla davetli konuşmacı katılıyor. TOBB ETÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilecek Kongrede adli bilimler alanında çalışanların iş birliğini arttıracak, çözüm üreten katkılar sağlayacak ve yeni bakış açıları kazandıracak 14 ana oturum bulunuyor. Sözlü bildirilerin altı oturumda sunulması ve kapanış oturumunda da en başarılı sözlü sunumlara ödül verilmesi hedefleniyor.

Kongrenin ilk günü öğle saatlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Dairesi Başkanlığı’nın sahadaki uygulamalarına yönelik bir dış mekan gösterisi de yer alması planlanıyor.

TOBB ETÜ TIPKET ve Müzik Topluluğunun da aktif olarak katkı sağlayacağı Kongrenin özellikle genç araştırmacılara eğitici, yol gösterici olacağına ve sosyal aktiviteleriyle de güzel bir kongre olacağına inanıyor ve adli bilimlerle ilgilenen herkesi kongremizde görmeyi umuyoruz.