DUYURUYU PAYLAŞIN

Değerli Öğrencilerimiz,

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi üniversite içi yatay geçiş başvuruları 23- 24 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yatay geçiş esasları ile ilgili genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversite içi yatay geçiş ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.                         

 

Üniversite İçi yatay geçiş başvurusu yapan öğrenciler için gerekli belgeler;

Yatay geçiş başvuruları Öğrenci İşleri Müdürlüğüne ilgili form doldurularak web sayfasında ilan edilen belgeler eklenmek suretiyle yapılır.

1. Başvuru formunun doldurulması 

2. Kayıtlı olunan üniversiteden son iki ay içinde alınmış Öğrenci Belgesi (Taban puana göre yatay geçiş başvurusunda bulunanların belgesinde “daha önce merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapmadığına” dair açıklama notu bulunmalıdır.)

3. Kayıtlı olunan üniversiteden alınacak resmî not çizelgesi (kapalı zarfta ve mühürlü).

4. Kayıtlı bulunduğu üniversitedeki bölümüne ait müfredat programı.

5. ÖSYS Sonuç Belgesi veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlarla ilgili sonuç belgesinin internet çıktısı.

6. Disiplin durumunu belirten onaylı belge (disiplin durumu öğrenci belgesi veya transkriptte belirtilmiş ise ayrıca belge istenmemektedir.)

7. İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim Esaslarına İlişkin Yönergenin 6. maddesinde belirtilen İngilizce Dil Seviye Tespit Belgesi (Türkçe programlara geçiş için istenmez)

8. Başvurulan her program için ayrı ayrı olmak üzere yatırılan başvuru ücretine/ücretlerine ait banka dekontu Garanti Bankası Mustafa Kemal Mah. Şubesi (Şube Kodu:1332) 6298460 numaralı hesaba 200 TL yatırıldığına dair banka dekontu. (Başvuru ücreti iade edilmez)

TSK ile Polis Akademisi ve bağlı Yükseköğretim Kurumlarından yapılan başvurularda, ilişik kesilme nedenlerinin belgelenmesi

- Liseyi yurt dışında bitirmiş ise lise diplomasının noter tasdikli Türkçe tercümesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden temin edilecek Lise Diploma Denklik Belgesi

Birden fazla bölüme başvuru yapılacak ise her bölüm için ayrı form düzenlenmesi gerekmektedir.