DUYURUYU PAYLAŞIN

 2022-2023 Akademik yılı Güz ve Bahar dönemi (ortak üniversitenin dönemi ile) Erasmus+ Yükseköğretimde Öğrenci Öğrenim Hareketliliği duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurularınızı ve işlemlerinizi 18.02.2022-18.03.2022  saat 17:00 arasında yapılabilmektedir.  Başvuru koşulları ve hangi evraklarla başvuru yapabileceğiniz ilanda yer almaktadır.   Başvurularda ortalama 11 öğrencinin hibelendirilmesi beklenmektedir. Hibelendirilecek öğrenci sayısı öğrencilerin yerleştirileceği üniversitelerin ülkelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Başvurular ORTAM platformu üzerinden yapılacaktır. Ortam Platformu 18.02.2022- 18.03.2022 tarihleri arasında açık olacaktır.

- Anlaşmalı üniversitelerin bölümlere göre dağılımlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ortam üzerinden ekteki listeden kontrol ederek bölümünüze uygun üniversiteyi seçmelisiniz.(Dil koşulları ekteki tabloda belirtilmiştir.)

 

Online Learning Agreement nasıl doldurulur:

Öncelikle öğrencilerimizin https://learning-agreement.eu adresindeki menüden "login "sekmesine tıklayıp kaydolarak kendilerine bir hesap oluşturmaları gerekmektedir.

Bu evrakı doldururken ihtiyaç duyacağınız subject area cod kısmına bölümünüze ait ''ISCED CODES'' u yazılmalıdır. Her bölümün isced code' u burada yer almaktadır. "ID Number" Üniversitede yer alan öğrenci numaranızdır. 

  • Online Learning Agreementlarda karşı üniversiteden alınacak derslerin ve kendi üniversitenizde yerine sayılacak derslerin belirtilmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu bilgilerin hazırlandıktan sonrasında doldurulması tavsiye olunur. 
  • İmza yerlerinin sistem tarafından  online olarak imzalanmasına izin vermektedir. İmza yerlerinde kurumun kendi mühür veya kaşesi bulunmalıdır.

COVID-19 BİLGİLENDİRMESİ

COVID-19 salgının devam etmesi ve koşulların sürekli değişmesi veya belirsizliğini tekrar etmesinden dolayı, hareketliliklerin fiziksel veya sanal veya hibrit (hem fiziksel hem sanal) şeklinde mi yapılacağı hareketliliğe başlanmadan hemen öncesine kadar belirsizliğini korumaktadır. Ortak üniversite ve ortak ülkenin durumu, vaka sayısı, aşılama durumu vb. gibi etkenler hareketlilikleri etkilemektedir. Hak kazanan öğrencilerimizin süreçleri fiziksel hareketlilik gerçekleştirilebilecekmiş gibi yapılacak olup süreç içerisinde karşılıklı değerlendirmelerle gözden geçirilmeye devam edilecek olup herhangi bir sorun çıkmaması durumunda gerçekleştirilebilecektir.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle vize başvurularında ülkeler çeşitli yeni şartların yanı sıra seyahat edeceklerden PCR testi, aşı, karantina, sağlık sigortaları gibi taleplerde bulunabilmektedirler.

ERASMUS+ Başvuru formundan da görüleceği üzere Yabancı Dil Sınav sonuçları Yabancı Diller Bölümü tarafından onaylanacak ve Erasmus Koordinatörlüğüne toplu olarak iletilecektir. Bu nedenle öğrencilerimizin ERASMUS+ başvurusu yaparken ayrıca Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesini iletmesine gerek duyulmamaktadır.

 

TOEFL ITP Denkliği