DUYURUYU PAYLAŞIN

Değerli öğrencilerimiz,              

Bildiğiniz gibi U kodlu İngilizce derslerini içeren Çevirimiçi İngilizce Programı (ÇİP) programı eğitim dili tamamen Türkçe olan bölüm öğrencilerine alternatif olarak sunulan ve eğitim ücretinin dışında ücretli bir programdır. İlk defa kayıt yapılan ÇİP programının ücreti üniversite tarafından ödenirken, dersi tekrar veya not yükseltme sebebiyle yeniden alan öğrenci ÇİP program ücretini kendisi karşılamakla yükümlüdür. Dersi ilk kez alan öğrencinin bir ücret ödemesine gerek yoktur. Yani sadece, dersi yükseltmek için alıyorsanız ya da daha önce dersten başarısız olduğunuz için dersi tekrar alıyorsanız ücret ödersiniz. Öte yandan, dersi ilk kez alıyorsanız bir ücret ödemezsiniz. 

 

Çevrimiçi programına tekrar veya not yükseltme sebebiyle yeniden kayıt olan öğrencilerimiz için 2023-2024 Güz Dönemi Çevirimiçi İngilizce Programı (ÇİP) ücreti 220 TL’dir. ÇİP ücretinin aşağıda verilen hesap numarasından 29 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:00’ a kadar yatırılması gerekmektedir. Lütfen açıklama kısmına adınızı, soyadınızı ve öğrenci numaranızı eksiksiz ve doğru yazdığınızdan emin olunuz. Ayrıca ödemenin başarıyla tamamlanabilmesi için hesap bilgilerinin tamamının da eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.  ÇİP program ücretini belirtilen tarihlerde ödemeyen öğrenciler için ek süre tanınmayacak olup, söz konusu öğrenciler sistemden silinecek ve dolayısıyla 2023-2024 Güz Dönemi ÇİP listelerine dâhil edilmeyecektir. 

 

Hesap Bilgileri

Hesap Ad:                TOBB ETÜ-SEM

Banka Ad:                Garanti Bankası

IBAN No:                  TR67 0006 2000 1700 0006 2936 74

Dekont Açıklaması:  Öğrenci No-Ad-Soyad                                               

 

Sorularınız için eata@etu.edu.tr adresinden Lisans İngilizce Dersleri Program Birim Görevlisi, Öğretim Görevlisi Eda Ata Oflu’ya e-posta ile ya da Y419 nolu ofisten ulaşabilirsiniz. E-postalarınızda lütfen adınızı, soyadınızı, öğrenci numaranızı, bölümünüzü ve sınıf bilginizi eklediğinizden ve sorunuzu net bir şekilde açıkladığınızdan emin olunuz.

 

Başarılar dileriz.

 

Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı