DUYURUYU PAYLAŞIN

TOBB ETÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tam-zamanlı Dr. Öğretim Üyesi pozisyonu için kendi alanlarında öncü adayların başvurularını kabul etmektedir.

2004 yılında kurulan TOBB ETÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Türkiye'de alanındaki en güçlü bölümlerinden biridir. Bölüm her sene LYS'de ilk %0.15-2'deki öğrencileri kabul etmektedir.  Bölümümüzde an itibariyle 14 tam zamanlı öğretim üyesi, yaklaşık 400 lisans ve 150 lisansüstü öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca bölümümüzde pek çok dış kaynaklı proje yürütülmekte, Üniversite-Sanayi işbirlikleri geliştirilmekte ve her yıl lisansüstü programlardan çok sayıda mezun verilmektedir. Bölümdeki Ortak Eğitim (Coop) programı sayesinde öğrenciler daha lisans eğitimi sırasında bir seneye yakın iş tecrübesi edinmekte ve pek çoğu ortak eğitim yaptıkları kurumlarda işe başlamaktadırlar. TOBB ETÜ, TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi'nde her sene ilk sıralarda yer almaktadır. Üniversite'nin özellikle savunma sanayii kuruluşları, TÜBİTAK ve bakanlıklara yakın olması akademisyen ve öğrenciler için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Adayların TOBB ETÜ'de Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) ve araştırma faaliyetlerinde bulunması, lisansüstü öğrenci yetiştirmesi, araştırma grubu kurması ve dış kaynaklı proje başvurularında bulunması beklenmektedir. Özellikle Kuantum Teknolojileri/Fotonik, Akıllı/Gömülü Sistemler, Telekomünikasyon ve Analog Entegre Devreler/Güç Elektroniği alanlarında ihtiyaç bulunmakla birlikte, diğer alanlardaki kuvvetli adayların başvuruları da dikkate alınacaktır.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde standart ders yükü bir akademik yılda 4 şube 3'er kredilik derstir. 

Lisans müfredatına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yeterlilik:

TOBB ETÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Dr. Öğretim Üyesi pozisyonunda değerlendirilmek için adayın öncelikle ilgili alanda doktora derecesine sahip olması, Yabancı Dil'de, akademik yayınlarda ve akademik etkinliklerde belli minimum kriterleri sağlamış olması gereklidir.

TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Usul ve Esaslarına buradan ulaşabilirsiniz.  

Bunun dışında doktorasını yurt dışında güçlü bir Üniversite'den almış olmak ve/veya yurtdışında güçlü enstitülerde doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuş olmak tercih sebebidir.

 

İletişim:

Doç. Dr. Tolga Girici, Bölüm Başkanı, Tel: +90-312-292-4064 , e-posta: tgirici"at"etu.edu.tr

 

Başvuru:

Başvurular Bölüm Başkanına e-posta ile yapılabilir.

Başvurular aşağıdaki belgeler ile yapılmalıdır.

1) Ön yazı (Cover Letter, İngilizce veya Türkçe)

2) Özgeçmiş (İngilizce - En az üç referansın Ad-Soyad ve İletişim bilgilerini içermelidir.)

3) Araştırma planı (Research statement, İngilizce)

4) Öğretim planı (Teaching statement, İngilizce)