HABERİ PAYLAŞIN

TOBB ETÜ Mezunlar Derneği üniversitemiz öğrencilerinin kariyer planlamalarına yardımcı olmak için COFFEE NETWORKS etkinliği düzenliyor. TOBB ETÜ mezunlarının, öğrencilerle iletişimini artırdığı, tecrübelerini aktardığı etkinlik 5 mezun ve 15 gönüllü öğrenci ile gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda 22.07.2017 günü gerçekleşen COFFEE NETWORKS #4 Savunma Sanayi temasıyla gerçekleştirildi. Programa TUSAŞ-TAI, FNSS, STM SAVUNMA, HAVELSAN, ASELSAN ve ROKETSAN şirketlerinden katılan mezunlar, öğrencilerin şirketler, çalışma hayatı, mezuniyet hakkındaki sorularına yanıt verdi. Bundan önce düzenlenen üç COFFEE NETWORKS etkinliği ise sırasıyla Savunma Sanayi’nde, Kamu’da çalışan ve Girişimci mezunlarla birlikte gerçekleştirildi. Bu zamana kadar 20 mezun ve 53 öğrenci bu etkinlikler sayesinde bir araya geldi.

İlkine katıldığım etkinlik hakkındaki izlenimlerim ise şöyle: Etkinlik 2 saat sürüyor. Bu süre içinde katılım sağlayan öğrenciler mezunlarla bire bir konuşuyor ve yaklaşık her 15 dakikada konuştuğumuz mezun değişiyor. Kendini ve şirketini tanıtan mezun yaptığı iş hakkında bilgi verdikten sonra kendimizi tanıtarak sorular sormaya başlıyoruz. Aklımıza gelen her türlü soruyu içtenlikle cevaplıyorlar. Yüksek lisans, çalışma hayatının zorlukları, şirketlerin mülakat süreçleri bunlardan bazıları.

Mezunlarımız getirdikleri hediyelerle bizlere jest yapmayı da ihmal etmiyorlar. Café Mio sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte kahveler de TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nden. Bu güzel etkinliği ve kolay bulunmayacak iletişim şansını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Bu arada TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’ni sosyal medyadan takip ederek bir sonraki etkinlik ve bundan sonraki çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.