DUYURUYU PAYLAŞIN

Değerli Öğrenciler,

2016-2017 YAZ döneminde Mühendislik Fakültesi öğrencileri için ESP Özel Amaçlı İngilizce Dersleri açılacaktır. Sadece Mühendislik Fakültesi öğrencileri için açılan bu dersler öğrencileri hem eğitim hayatlarında hem de profesyonel hayatlarında mühendislik alanına özel İngilizce (alan terminolojisi ve konuları) kullanımını içermektedir. Ders üniversite seçmeli olarak hafta içi 2 gün (ikişer saat) açılacak olup 3 kredilik bir derstir. Dersin kontenjanı sınırlıdır ve almak isteyen öğrenciler 2016-17 Yaz Dönemi kesin kayıt (2-5 Mayıs) günlerinde dersi alabilir. Dersin içeriği aşağıdaki gibidir;

MMİ101: Mühendislik Fakültesi için Özel Amaçlı Mesleki İngilizce dersinin amacı Mühendislik Fakültesi öğrencilerine hem lisans eğitimleri sırasında hem de mezun olduktan sonra mühendislik alanında kendilerine yardımcı olacak İngilizce terimlerin ve konularının öğretilmesini amaçlamaktadır. Ders kapsamında mühendislik alanında kullanılacak İngilizce eğitimi konusuna ağırlık verilerek öğrencilerin mühendislik alanında İngilizce bilgilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Ders kapsamında öğrencilerin mühendislik alanı için tasarlanmış konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerileri ile gerekli terim bilgisini içeren bir ders kitabı kullanarak kendileri için gerekli olan konular ve terimler üzerinde durularak İngilizceyi bu alanda daha etkili bir şekilde kullanmaları ve kendilerini daha iyi ifade ederek kendilerini geliştirmeleri beklenmektedir.

Endüstri Mühendisliği öğrencileri isteğe bağlı olarak MMİ 101 kodlu ders yerine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri için açılan İMİ 101: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için özel Amaçlı Mesleki İngilizce Dersi kodlu dersi alabilirler. Bu durum sadece Endüstri Mühendisliği öğrencileri için geçerlidir.

Başarılar dileriz.