DUYURUYU PAYLAŞIN

DEVAM EDEN LİSANSÜSTÜ PROGRAM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Bilindiği üzere lisansüstü programlarda yıllık eğitim ücretleri üç eşit taksitte akademik takvimde ilan edilen sürelerde alınmaktadır. Ders Kayıt Ekranının açılabilmesi için Yüksek Lisans ve Doktora Programı öğrencilerinin 2016-2017 yılı Yaz dönemi ücretlerini 17 Nisan 2017-02 Mayıs 2017 tarihleri arasında  yatırmaları gerekmektedir.

Bu nedenle zamanında ders seçimi yapabilmeniz için eğitim ücreti taksiti ödemesinin ders kayıt ekranının açılacağı 02 Mayıs 2017 tarihinden önce yapılmış olması önemle tavsiye olunur.

Geç kayıt ücreti: Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek lisans ve Doktora programı öğrencileri (burslular dahil) için uygulanmaktadır. Bu öğrenciler, ücretini yatırmış olsalar dahi kayıt onayını gerçekleştirmedikçe kayıt ekranı açılmamaktadır.

ÖDEMELERİN YAPILMASI HAKKINDA

 • Garanti Bankası İnternet Şubesi aracılığı ile 
  Ödemeler -> Kurum -> Üniversite -> TOBB ETÜ adımları izlenerek ve vatandaşlık numarası girilerek,
 • Garanti Bankası şubeleri aracılığı ile ( üniversite harç ödeme yolu ile)
  İlgili banka görevlisine TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin kurum ödemesi aracılığıyla; kurum kodunun "144" olduğunu hatırlatarak,
 • Diğer bankalar aracılığı ile (EFT yolu ile )
  İşlemin açıklama kısmına öğrencinin adı, soyadı ve vatandaşlık numarası yazılarak yapılabilir. (IBAN No: TR10 0006 2000 7780 0006 2987 41)
 • Kredi Kartı ile Üniversitemizin “Söğütözü Caddesi No:43 Söğütözü ANKARA” adresindeki Mali İşler ofisinden (AMEX Kartlar hariç) herhangi bir banka kredi kartı ile tek çekim olarak öğrenim ücreti ödenebilmektedir.
 • Ankara dışındaki öğrenciler için,  kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin ekteki Mail Order Formunu eksiksiz doldurup imzalayıp 0312 292 40 97 numaralı faksa veya e-mail ile formu taratarak mim@etu.edu.tr adresine göndermeleri halinde Kredi kartlarından tahsil edilebilmektedir.

NOT:  Üniversitemiz yetkili kurullarınca tanımlanmış bu yöntemlerin dışında herhangi bir ödeme aracımız veya kredi kartına taksit uygulamamız bulunmamaktadır.

ÖĞRENİM ÜCRETİNİN KREDİLENDİRİLMESİ:
Garanti Bankası ve TOBB ETÜ işbirliği ile öğrenci velilerine 1.000 TL – 100.000 TL arasındaki tutarlar için %1,24 faiz oranı ile 4 taksit olarak kredilendirme imkanı sunulmaktadır. 
Hayat Sigortası bedeli sadece kredi tutarı üzerinden 4 aylık olmak üzere 0.01 (yüzdebir) oranındadır. Kredi dosya masrafı ise kredi tutarı üzerinden 0.00525 (bindebeşyüzyirmibeş) olarak hesaplanacaktır. Başka herhangi bir faiz veya komisyon yükü bulunmamaktadır. Ödenecek öğrenim ücretinin tamamı ya da bir kısmı taksitlendirilebilir. Kredilendirilmek istenen tutar taksitlendirme başvurusunu müteakip bir ay sonrasında ödenmeye başlanılarak 4 taksitle bankanın belirleyeceği hesaba yatacaktır.
Öğrenim ücretinin Bahar Dönemi taksitini banka kanalıyla 4 taksitle ödemek isteyen öğrenci ve velilerimizin, Garanti Bankası A.Ş. Emek Şubesi ile bağlantı kurmaları gereklidir. Bankanın taksitlendirme için istediği gerekli belgeler, gelir belgesi (vergi levha fotokopisi veya maaş bordrosu) ve nüfus cüzdanıdır. Ayrıntılı bilgi için Garanti Bankası Emek Şubesi'ne (312) 296 52 00 – 296 52 13 – 296 52 14 - 296 52 15- 296 52 16 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.