DUYURUYU PAYLAŞIN

DEVAM EDEN LİSANSÜSTÜ PROGRAM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ HAKKINDA

Bilindiği üzere lisansüstü programlarda yıllık eğitim ücretleri üç eşit taksitte akademik takvimde ilan edilen sürelerde alınmaktadır. Ders Kayıt Ekranının açılabilmesi için Yüksek Lisans ve Doktora Programı öğrencilerinin 2017-2018 yılı Yaz dönemi ücretlerini 16-30 Nisan 2018 tarihleri arasında   yatırmaları gerekmektedir.

Bu nedenle zamanında ders seçimi yapabilmeniz için eğitim ücreti taksiti ödemesinin ders kayıt ekranının açılacağı 02 Mayıs 2018 tarihinden önce yapılmış olması önemle tavsiye olunur.

Geç kayıt ücreti: Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek lisans ve Doktora programı öğrencileri (burslular dahil) için uygulanmaktadır. Bu öğrenciler, ücretini yatırmış olsalar dahi kayıt onayını gerçekleştirmedikçe kayıt ekranı açılmamaktadır.

ÖDEMELERİN YAPILMASI HAKKINDA

-Garanti Bankası İnternet Şubesi aracılığı ile 
Ödemeler -> Kurum -> Üniversite -> TOBB ETÜ adımları izlenerek ve vatandaşlık numarası girilerek,

-Garanti Bankası şubeleri aracılığı ile ( ÜNİVERSİTE HARÇ TAHSİLAT EKRANINDAN )
İlgili banka görevlisine TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin kurum ödemesi aracılığıyla; kurum kodunun "144" olduğunu hatırlatarak,

-Diğer bankalar aracılığı ile (EFT yolu ile )
İşlemin açıklama kısmına öğrencinin TC NUMARASI AD VE SOYADI yazılarak yapılabilir. (IBAN No: TR07 0006 2001 3320 0006 2987 41)

-Kredi Kartı ile Üniversitemizin “Söğütözü Caddesi No:43 Söğütözü ANKARA” adresindeki Mali İşler ofisinden herhangi bir (AMEX Kartlar hariç) banka kredi kartı ile tek çekim olarak öğrenim ücreti ödenebilmektedir.

-Ankara dışındaki öğrenciler için,  kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin ekteki Mail Order Formunu eksiksiz doldurup imzalayıp 0312 292 40 97 numaralı faksa veya e-mail ile formu taratarak mim@etu.edu.tr adresine göndermeleri halinde Kredi kartlarından tahsil edilebilmektedir.

-Mail Order Formunu mail yada faks yoluyla gönderdikten sonra 312-292 4225 nolu telefondan teyid alınmalıdır.

NOT: Üniversitemiz yetkili kurullarınca tanımlanmış bu yöntemlerin dışında herhangi bir ödeme aracımız veya kredi kartına taksit uygulamamız bulunmamaktadır.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ VE BANKA KREDİSİ İMKÂNI

Garanti Bankası Mustafa Kemal Mahallesi – Ankara Şubesi ve TOBB ETÜ işbirliği ile öğrencilerimize 1.000 TL – 100.000 TL arasındaki tutarlar için %1,39 faiz oranı ile 4 taksit olarak kredilendirme imkânı sunulmaktadır.

Hayat Sigorta bedeli sadece kredi tutarı üzerinden 4 aylık olmak üzere 0.01 (yüzdebir) ( Kredi tutarı onbin TL’ye kadar) oranındadır. Kredi dosya masrafı ise kredi tutarı üzerinden 0.525 (bindebeşyüzyirmibeş) olarak hesaplanacaktır. Başka herhangi bir faiz veya komisyon yükü bulunmamaktadır. Ödenecek öğrenim ücretinin tamamı ya da bir kısmı taksitlendirilebilir. Kredilendirilmek istenen tutar taksitlendirme başvurusunu müteakip bir ay sonrasında ödenmeye başlanılarak 4 taksitle bankanın belirleyeceği hesaba yatacaktır.