DUYURUYU PAYLAŞIN

 Değerli Öğrencilerimiz,

2020-2021 eğitim-öğretim yılı yaz dönemi kayıt yenileme işlemlerine ait tüm detaylar aşağıda belirtilmektedir.

Yıllık eğitim ücretleri üç eşit taksitte akademik takvimde ilan edilen sürelerde alınmaktadır. Lisansüstü programı öğrencilerinin yaz dönemi eğitim ücreti taksiti, 26 Nisan- 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir. Ancak, ders kayıt ekranı 17 Mayıs 2021 tarihinde açılacağından eğitim ücreti taksitinin bu tarihten önce ödenmesi önemle tavsiye olunur.

 

ÖDEMELERİN YAPILMASI HAKKINDA

12 Nisan 2021 itibariyle bankaların çalışma saatleri revize edilmiş olup bankalar, 10:00 – 12:30 & 13:30 – 16:30 saatleri arasında hizmet verecektir. Aynı şekilde Üniversitemizin mesai saatleri de geçici süreliğine 08:30-12:30 & 13:30-16:15 olarak düzenlenmiştir.

 

ALTERNATİF-1

KREDİ KARTIYLA “ONLINE” ÖDEME SİSTEMİ

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE üniversiteye giriş çıkışlar kısıtlı olduğu için kredi kartı ile ödeme yapacak öğrencilerimizin ve velilerimizin ilk seçenek olarak “ONLINE” ödeme sistemini tercih etmeleri önemle rica olunur.

SANAL Pos aracılığı ile Öğrencinin kişisel sayfasından (ubs.etu.edu.tr) tüm kredi kartlarıyla (AMEX Kartlar Hariç)TEK ÇEKİM olarak ödeme yapılabilmektedir.

SANAL Pos aracılığı ile Öğrencinin kişisel sayfasından (ubs.etu.edu.tr) Bonus özellikli kredi kartları (Garanti Bankası, TEB Bonus, Deniz Bonus) World özellikli kredi kartları (Yapı Kredi, Vakıfbank) ve İş Bankası Maximum Kredi Kartları ile 4 TAKSİT olarak da ödenebilmektedir.

(Garanti kredi kartlarına Üniversitemiz 2 taksit +2 taksit de bankanız vermektedir. Tarafınıza toplam 4 taksit yansıtılacaktır.) 

Ödeme Adımları

 • etu.edu.tr >> Bilgilerim (detay) >> harç bilgileri >> kredi kartıyla ödeme
 • Bonus, World ve Maximum özellikli kartlarınızla kart numaranızı girdiğinizde taksit seçenekleri aktif olacaktır.

 

ALTERNATİF-2

DİĞER BANKA KREDİ KARTLARI (HALKBANK, ZİRAAT BANKASI, AKBANK)

Halkbank, Ziraat Bankası ve Akbank (Axess) kredi kartlarına sıfır faizli 4 taksite kadar taksitlendirme imkânı yalnızca Mali İşler Ofisimizden sunulmaktadır.

Pandemi süresince geçici olarak Halkbank, Ziraat Bankası ve Akbank (Axess) kredi kartlarına Mail Order Sistemi İle Ödeme Yapılabilmektedir.

 • Mail Order formunu doldurduktan sonra İşlemin Yapılması İçin Üniversitemizin 0312-292 40 97 Fax Numarasına veya taylanakca@etu.edu.trtakca@etu.edu.tr e-mail Adresine gönderiniz. Faks ya da mail ile gönderildikten sonra 0312-292 4225 veya 0312-292 4629 nolu telefonlardan muhakkak teyid alınız.

Mail Order formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Salgın tedbirleri doğrultusunda Üniversitemize giriş-çıkışlarda HES kodu sorgulaması yapılmaktadır. Üniversitemize maskesiz girilememektedir. Ödeme ofisimizin önünde yer alan sosyal mesafe işaretlerine uymanız, bina içerisinde maskenizi çıkartmamanız, gerekli durumlarda üniversitemizde yer alan dezenfektanları kullanmanız önemle rica olunur.

 

ALTERNATİF-3 

GARANTİ İNTERNET BANKACILIĞI İLE ÖDEME SİSTEMİ

Garanti Bankası müşterileri; Garanti Bankası mobil ve internet bankacılığından aşağıdaki adımları takip ederek ödeme işleminizi hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. 

Ödeme Adımları

 • Garanti Mobil
  • Ödemeler >> Üniversite >> TOBB ETÜ >> Öğrenci No ve/veya TC. Kimlik No >> Ödeme İşlemini Gerçekleştirebilirsiniz

***Ayrıntılı görsel ekte yer alan PDF’tedir.

 • Garanti İnternet Şubesi
  • Ödemeler >> Üniversite >> TOBB ETÜ >> Ödeme Tipi – Öğrenim Ücreti >> Öğrenci No ve/veya TC. Kimlik No >> Ödeme İşlemini Gerçekleştirebilirsiniz

***Ayrıntılı görsel ekte yer alan PDF’tedir.

 

ALTERNATİF-4

GARANTİ BANKASI ATM’LERİNDEN ÖDEME (Banka müşterisi olmanız gerekmemektedir. Masrafsız ve Komisyonsuzdur. )

Garanti Bankası ATM’lerinden aşağıdaki işlemleri takip ederek ödeme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Ödeme Adımları (Garanti Bankası müşterisi değilseniz)

 • Garanti ATM >> Kartsız İşlem >> Ödemeler >> Üniversite / ÖSYM >> TOBB ETÜ >> Öğrenim Ücreti >>Öğrenci veya TC Kimlik No

***Ayrıntılı görsel ekte yer alan PDF’tedir.

 

Ödeme Adımları (Garanti Bankası müşterileri için )

 • Garanti ATM >> İşlemler>> Ödemeler >> Üniversite / ÖSYM >> TOBB ETÜ >> Öğrenim Ücreti >>Öğrenci veya TC Kimlik No

***Ayrıntılı görsel ekte yer alan PDF’tedir.

 

ALTERNATİF-5

SIFIR FAİZLİ, MASRAFSIZ, BANKA KREDİSİ İMKÂNI

Garanti Bankası Ankara - Mustafa Kemal Mahallesi Şubesi ve TOBB ETÜ işbirliği ile öğrencilerimize 1.000 TL – 100.000 TL arasındaki tutarlar için Okulum Garantide sistemi ile dönemlik ücretin 4 taksite bölünme imkânısunulmaktadır.

Özel Okul Kredili Mevduat Hesabı’nın dosya masrafı veya komisyon yükü bulunmamaktadır*. Kredilendirilmek istenen tutar taksitlendirme başvurusunu müteakip, bir ay sonrasında ödenmeye başlanılarak 4 taksitle bankanın belirleyeceği hesaba yatacaktır.

Velilerimizin bu uyarıları dikkate almaları önemle rica olunur.

Garanti BBVA Mustafa Kemal Mahallesi Şubesi

*Ödeme planında mutabık kalınan vade gününde ödenmeyen tutarlar için Garanti Bankası’nın Tek Hesap faizi uygulanmaktadır.

 

ALTERNATİF-6

EFT YOLU İLE;

İşlemin açıklama kısmına öğrencinin TC NUMARASI, AD VE SOYADI yazılarak yapılabilir. (IBAN No: TR07 0006 2001 3320 0006 2987 41)

(Lütfen Ad ve Soyad belirtirken kısaltma kullanmayınız)

Bankaların çalışma saatlerindeki kısıtlamalar sebebiyle eft yolu ile ödeme işlemi yapıldığında öğrenci ders seçim sisteminin açılması 48 saat içerisinde olacaktır.

Öğrencilerimizin ve velilerimizin yaşanabilecek bu gelişmeyi göz önünde bulundurması önemle rica olunur.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

 • FBE                         : 0 312 292 40 70 (elif@etu.edu.tr)
 • SBE ve Sağlık Bil.Ens. : 0 312 292 40 36 (auslu@etu.edu.tr)

 

Mali İşler Müdürlüğü

  

Yazılım Birimi

E-posta Adresi: bim@etu.edu.tr

E-posta ile gelen taleplerinizin, sırayla ve atlanmadan gerçekleştireceğimizi lütfen unutmayınız.

Ayrıca aşağıdaki telefon numaralarından da iletişim kurabilirsiniz.

 • 0 312 292 43 18
 • 0 312 292 43 19
 • 0 312 292 43 96
 • 0 312 292 43 97
 • 0 312 292 40 26
 • 0 312 292 46 65

 

 

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İÇİN ÖNEMLİ HUSUSLAR

Ders kaydını kayıt tarihleri içerisinde (17 - 21 Mayıs 2021) yapmayan burslu ve ücretli bütün öğrencilerin geç kayıt ücreti ödeyerek kayıt başvurusunda bulunmaları gerekir.

Geç kayıt ücreti, tüm Enstitülülerdeki Yüksek lisans ve Doktora programı öğrencileri (burslular dahil) için uygulanmaktadır. Bu öğrenciler, ücretini yatırmış olsalar dahi kayıt onayını gerçekleştirmedikçe kayıt ekranı açılmamaktadır.

 

Ders seçim işlemlerinde kayıt onaylarınızı mobil telefon veya tabletlerinizden yapmamanız önemle rica olunur.