DUYURUYU PAYLAŞIN

Değerli Öğrencilerimiz,

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi çift anadal / yandal programına başvurular 03 – 04 Ocak 2022 tarihlerinde yapılacaktır.

Öğrencilerimiz başvurularını yukarıdaki link üzerinden yapacaklardır.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Çift Ana Dal - Yan Dal Program Kontenjanları

 

Başvuruda İstenilen Belgeler:

  1. ÖSYS Puan kartı (ilgili sınava ilişkin puan ve başarı sırasını gösterir belge) veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlarla ilgili sonuç belgesi
  2. ÖSYS Yerleştirme Belgesi
  3. TOEFL belgesi (kendisinde olan öğrencilerimiz belgeyi ekleyecek, TOBB ETÜ’de TOEFL’a girenler için ÖİM Yabancı Diller Bölümünden temin edecektir. (Türkçe programlarda eğitim gören öğrencilerden, Türkçe programa başvuruları için istenmez))

Yandal Programı Esasları

Çift Anadal Programı Esasları

 

ÖNEMLİ NOT 1:

2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde yabancı dil hazırlık programından bölümlerine şartlı geçiş yapan öğrenciler için 2021-22 eğitim-öğretim yılı Bahar döneminde yapacakları çift anadal başvurularında TOEFL belgesi şartı aranmayacaktır.

Ancak öğrencilerin mezuniyet için anadalında sağlamakla yükümlü oldukları TOEFL sınavından başarılı olma şartı; çift anadal programlarından mezun olurken de aranacaktır.

ÖNEMLİ NOT 2:

Anadalında Türkçe programlara kayıtlı olan öğrenciler için; çift anadal Programına kayıtlanma hakkı kazandıkları bölüm yine bir Türkçe bölüm olmaması halinde, çift anadaldan mezun olmaları için TOEFL şartı aranacak ve varsa daha önceden almış oldukları ÇİP (İNG 001U, 002U, 003U ve 004U) dersleri çift anadallarında sayılmayacaktır.