DUYURUYU PAYLAŞIN

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi TOBB ETÜ İçi Yatay Geçiş Başvuruları dönemi üniversite içi yatay geçiş formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversite İçi Yatay Geçiş Başvuruları (2021/2022 Yaz Dönemi): 28-29 Nisan 2022

 

Akademik Başarı Puanına Göre Yatay Geçiş

1.En erken ikinci sınıfın birinci dönemine, en geç üçüncü sınıfın birinci dönemine yatay geçiş yapılabilir.

2.Yetenek sınavı ile öğrenci almış olan programlara yatay geçişlerde diğer şartların yanı sıra yetenek sınavında da başarılı olma şartı aranır.

3.Başvuru yapılan program eşdeğer diploma programı olmalıdır.

4. Öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitede yatay geçiş yapmak istenen dönem öncesindeki tüm müfredat derslerinin kredi itibarıyla yüzde 85’ini almış, başarmış ve tamamlanan derslere ait Genel Not Ortalamasının (GNO) 4 üzerinden en az 3,00 olması gerekmektedir.

 

Başvuru için Gerekli Belgeler

ÖSYS Sınav Sonuç Belgesi

ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi

TOEFL belgesi kendisinde olan öğrencilerimiz belgeyi taratıp ekleyeceklerdir. TOBB ETÜ’ de TOEFL’a girenler için ÖİM Yabancı Diller Bölümünden temin edecektir. (Türkçe programlara geçiş için istenmez.)

Başvuru Ücreti Banka Dekontu

Başvurulan her program için ayrı başvuru ücreti ödenir. Başvuru ücreti 200 TL'dir. Açıklamada TC Kimlik numarası ve isim ile beraber başvurulan programın ismi de yer almalıdır. Hesap Adı: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi -Garanti Bankası Mustafa Kemal Mahallesi Şubesi

(Şube kodu - 1332)IBAN No: TR28 0006 2001 3320 0006 2984 60 (Başvuru ücreti iade edilmez)

 

Sonuçların İlanı

Yatay geçiş için başvuran adayların değerlendirme sonuçları, Üniversitenin internet sayfasında Öğrenci İşleri Haber/Duyurular kısmında duyurulur.