DUYURUYU PAYLAŞIN

Yaz dönemi üniversite dışı yatay geçiş başvuru tarihleri: 26 – 27 - 28 Nisan 2023

Lütfen duyuruyu dikkatlice okuduktan sonra başvurunuzu yapınız.

 

Başvuru için tıklayınız. 

 

Taban Puanına Göre Yatay Geçiş

Başvuru yapılan program aynı veya farklı puan türünde olabilir.

Başarı şartı aranmaz.

Yıllara Göre Taban Puanları

 

Başvuru için Gerekli Belgeler

Online başvurudan sonra istenen evrakların yataygecis@etu.edu.tr adresine başvuru tarihlerinde gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayacaktır. Başvurularında eksik belge(ler) tespit edilen öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 • Kayıtlı olunan üniversiteden son iki ay içinde alınmış Öğrenci Belgesi (Yatay geçiş başvurusunda bulunanların belgesinde “daha önce merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapmadığına” dair ibare bulunmalıdır.)
 • Kayıtlı olunan üniversiteden alınacak resmî not çizelgesi (Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri hariç)
 • Kayıtlı bulunduğu üniversitedeki bölümüne ait müfredat programı ve ders içerikleri (Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri hariç)
 • ÖSYS Puan kartı (ilgili sınava ilişkin puan ve başarı sırasını gösterir belge)
 • ÖSYS Yerleştirme Belgesi veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlarla ilgili sonuç belgesi
 • Disiplin durumunu belirten onaylı belge (disiplin durumu öğrenci belgesi veya transkriptte belirtilmiş ise ayrıca belge istenmemektedir.)
 • İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim Esaslarına İlişkin Yönergenin 6. maddesinde belirtilen İngilizce Dil Seviye Tespit Belgesi (Türkçe programlara geçiş için istenmez.)
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru Ücreti Banka Dekontu
  (Başvurulan her program için ayrı başvuru ücreti ödenir. Başvuru ücreti 400 TL'dir. Açıklamada T.C. Kimlik numarası ve isim ile başvurulan programın ismi de yer almalıdır.) (Başvuru ücreti iade edilmez)
  Hesap Adı: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
  -Garanti Bankası Mustafa Kemal Mahallesi Şubesi (Şube kodu - 1332) IBAN No: TR28 0006 2001 3320 0006 2984 60
 • (- TSK ile Polis Akademisi ve bağlı Yükseköğretim Kurumlarından yapılan başvurularda, ilişik kesilme nedenlerinin belgelenmesi
  - Liseyi yurt dışında bitirmiş ise lise diplomasının noter tasdikli Türkçe tercümesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden temin edilecek Lise Diploma Denklik Belgesi)

 

Önemli Not: TOEFL ITP sınavı 7 Nisan Pazartesi günü yapılacaktır.
%30 İngilizce bölümlere başvuru yapan adayların İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim Esaslarına İlişkin Yönergenin 6. maddesinde belirtilen İngilizce Dil Seviye Tespit Belgelerinden birine sahip olmadıkları takdirde 60 € ücreti yatırarak sınava girmeleri gerekmektedir.

Sınav ve sınav ücreti ödemeleri ile ilgili bilgi için https://www.etu.edu.tr/tr/bolum/yabanci-diller-bolumu/duyuru/07-nisan-2023-tarihli-toefl-itp-sinavi adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için:

E-posta: isil.yilmaz@etu.edu.tr

Telefon: 0 312 292 4037