Oku ve Yayınla Anlaşmalı Veri Tabanları

ACM

Üniversitemiz sorumlu yazarlarına makale yayın ücreti ödemeksizin açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşma, ACM Open dergilerindeki ve konferans bildirilerindeki makaleleri kapsamaktadır. Açık yayınlanmış makale ve bildiriler son halleriyle Kurumsal Arşivde de sunulabilirler. Kütüphaneden ayrıntılı bilgi alınabilir. Anlaşma kapsamındaki dergilerin listesi için tıklayınız.

American Chemical Society (ACS)

Üniversitemiz sorumlu yazarlarına makale yayın ücreti ödemeksizin tamamen veya kısmi açık erişimli (gold / hybrid) ACS dergilerinde açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşma yıllık 15 makale ile sınırlıdır. Ayrıntılar için burayı tıklayınız.

Cambridge Journals

Üniversitemiz sorumlu yazarları kabul almış makaleleri için makale yayın ücreti ödemeksizin tamamen veya kısmi açık erişimli (gold / hybrid) Cambridge dergilerinde açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşmasından yararlanabilirler. Ayrıntılar için burayı tıklayınız.

IOPScience

Üniversitemiz sorumlu yazarları lisansın geçerli olduğu süre içinde kabul alacakları makaleleri için makale yayın ücreti ödemeksizin tamamen veya kısmi açık erişimli (gold / hybrid) ekli listedeki IOP dergilerinde açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşmasından yararlanabilirler ve makaleler son halleriyle Kurumsal Arşivde de sunulabilir. Anlaşma kapsamındaki dergilerin listesi için burayı ve başvuru iş akışı için burayı tıklayınız.

Karger Journals

Üniversitemiz sorumlu yazarlarına makale yayın ücreti ödemeksizin tamamen veya kısmi açık erişimli (gold / hybrid) Karger dergilerinde açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşma yıllık 3 makale ile sınırlıdır. Kütüphaneden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Oxford Journals Online

Üniversitemiz sorumlu yazarları kabul almış makaleleri için makale yayın ücreti ödemeksizin kısmi açık erişimli (hybrid) Oxford dergilerinde açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşmasından yararlanabilirler. Anlaşma kapsamındaki dergilerin listesi için burayı ve yazar kılavuzu için burayı tıklayınız.

Wiley Journals Online

EKUAL üyesi bir üniversiteden sorumlu yazarı olan ortak çalışmalar için makale yayın ücreti ödemeksizin açık erişimli yayım yapma olanağı sağlayan “Oku ve Yayınla” modeli anlaşma, Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 Grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold Dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publication” türündeki, Wiley dergilerine gönderilmiş ve kabul edilmiş yayınları, belli bir kota dahilinde ULAKBİM EKUAL onayı koşuluyla kapsamaktadır. Kütüphaneden ayrıntılı bilgi alınabilir. Anlaşma kapsamındaki dergilerin listesi için burayı tıklayınız.