DUYURUYU PAYLAŞIN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunuyla Hazırlık programının azami süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. İlgili YÖK mevzuatı uyarınca 2014 ve öncesi kayıtlı öğrencilerimiz için azami süre 2016-2017 Akademik yılının Güz dönemi sonunda dolacaktır.

Halen başarısız olan öğrencilerimiz isterlerse üniversiteden ilişiklerini kesebilirler. İlişik kesen öğrencilerimiz öğretim dili Türkçe olan bir programa yerleştirilmek üzere ÖSYM’ye başvuruda (Ekim ayının ilk iki haftası www.osym.gov.tr yi takip ediniz) bulunabilirler.

İlişik kesmek istemeyen öğrencilerimiz 4 yarıyıl üniversitemize kayıtlı bulunmuş olmak koşulu ile 2016-2017 Akademik yılı Güz döneminde Beklemeli Statüye geçmek için dönem ücretlerinin %10’unu ödediklerine dair dekont ile birlikte Yabancı Diller Bölüm sekreterliğine 26.09.2016 Pazartesi mesai bitimine kadar başvurabilirler. Bu statüdeki öğrencilerimiz 2016-2017 Akademik yılı Güz dönemi sonunda yapılacak olan Yarıyıl Sonu Yeterlik Sınavına (TOEFL ITP) girebileceklerdir. Bu sınavda başarısız olan veya 23.01.2017 tarihine kadar İngilizce Hazırlık muafiyetini dış sınavlarla karşılayamayan öğrencilerimizin üniversiteden ilişikleri kesilecektir.

Üniversite ile ilişikleri kesilen öğrenciler 2017 yılında (muhtemel olarak Eylül sonu veya Ekim ayında www.osym.gov.tr yi takip ediniz) öğretim dili Türkçe olan bir programa yerleştirilmek üzere ÖSYM’ye başvuruda bulunabilirler. ÖSYM’nin bu yerleştirme işlemlerini yılda yalnızca bir kez yaptığını önemle hatırlatırız.

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI