Lisans Düzeyi İngilizce

İNG 001

Ders Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Okuma bölümünde öğrencilere okuma parçalarını nasıl incelemeleri ve nelere dikkat etmeleri gerektiği ve bu tür sorulara nasıl cevap verecekleri üzerinde durulmaktadır. Ders eleştirel düşünmeyi geliştirmeyi hedefler ve essay yazımı üzerinde çalışılır. Oxford EAP adlı kitap kullanılır.

İNG 002

Ders Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümü akademik dinleme parçalarının ve akademik tartışmaların ve yerleşke içi konuşmalarının incelemelerinden oluşmaktadır. Oxford EAP adlı kitap kullanılır.

 

İNG 003

İNG 003 Akademik Yazma dersi iki bölümden oluşan bir derstir. Dersin akademik yazma olan ilk bölümünde öğrenciler intihal, paraphrasing ve summary gibi akademik temel kavramları öğrenir. Dersin ikinci bölümü profesyonel hayat için gerekli olan e-posta, CV/öz geçmiş, iş mektubu, açıklayıcı mektup (cover letter), resmi mektup, niyet mektubu ve rapor yazımı gibi yazma biçimleri içermektedir. Dersin vize ve finali yoktur, değerlendirme kısa sınavlarla yapılır.

 

 

İNG 004

İNG 004 dersi akademik ve profesyonel hayat için gerekli olan sunum hazırlama, sunum yapma, ve iş görüşmeleri gibi iş hayatı için gerekli olan dil, biçim ve yöntemleri öğreterek öğrencilerin akademik ve profesyonel hayata daha hazırlıklı adım atmalarına yardımcı olan bir derstir. Dersin vize ve finali yoktur, değerlendirme kısa sınavlarla yapılır.

 

İNG kodlu dersler ile ilgili sorularınız için Lisans İngilizce Dersleri Birimi Koordinatörü Eda Ata hocaya (eata@etu.edu.tr) ulaşabilirsiniz.

Türkçe eğitim veren bölümlere devam eden öğrencilerimize sunulan U kodlu İNG dersleri hakkında bilgi almak için Neslihan Tuğba Öz (ntoz@etu.edu.tr) hocaya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca detaylı bilgi için Öğrenci El Kitabına başvurunuz.