Ankara'da Okumak

Ankara

Türkiye’nin Kalbi olan Ankara, 5.5 milyona yakın nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Başkent’te birçok kamu kurumu, savunma sanayi ve özel şirket bulunur. 

Toplamda 21 üniversite ve 300.000’e yakın öğrenciye ev sahipliği yapan Ankara, bu özellikleriyle Türkiye ve dünyanın önemli öğrenci şehirleri arasında yerini alır. Ankara’da hayat öğrenciler için hem kolay hem ekonomiktir. Gelişmiş ulaşım ve barınma olanakları, canlı sosyal ve kültürel hayat ve iş çeşitliliği, Ankara’yı öğrenciler için hem okurken hem mezuniyet sonrası cazip bir şehir yapmaktadır.

Sosyal İmkânlar/Kültürel Faaliyetler

İş dünyasından sanata, eğitimden spora yılın her dönemi sayısız etkinliğine ev sahipliği yapan Ankara’da hayat temposu hiç düşmez. Hem öğrenci hem de memur şehri olmasının verdiği avantajla Ankara’da yılın her vakti kültürel bir etkinlik bulabilirsiniz. Cer Modern’de açık hava sinemalarına ve sergilere katılabilir, Ankara Devlet Tiyatroları sahnelerinde sezon boyunca oyun izleyebilir, Ankara Cumhurbaşkanlığı Orkestrası ile müziğin keyfini çıkarabilir, tarihi Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde operaya gidebilir, hem eski Türk tarihi, Kurtuluş Savaşı ve sonrası ile alakalı birçok müzeye gidip Türk tarihini yakından inceleyebilir hem de modern sanat müzelerine gidip ruhunuzu doyurabilirsiniz. Yıl içinde gerçekleşen, birçok farklı alandaki festivallere katılabilirsiniz. Ayrıca modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıttepe’de bulunan anıt mezarını ziyaret edip hem Kurtuluş Savaşı hem de Ulu Önderimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Parklar/Göller/Doğal Güzellikler