Ankara'da Okumak

Öğrencilik Hayatınızı Türkiye’nin Başkenti Ankara'da Yaşayın!

Türkiye’nin başkenti Ankara, 5.5 milyona yakın nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Kamu kurumlarının burada bulunmasının yanı sıra önemli bir iş ve sanayi merkezi olan Ankara’da hayat öğrenciler için hem kolay hem ekonomiktir. Gelişmiş ulaşım ve barınma olanakları, canlı sosyal ve kültürel hayat ve iş çeşitliliği, Ankara’yı öğrenciler için hem okurken hem mezuniyet sonrası cazip bir şehir yapmaktadır.

Şehrin Her Anının Tadını Çıkarın

Ankara her mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı bir şehirdir. İş dünyasından sanata, eğitimden spora yılın her dönemi sayısız etkinliğine ev sahipliği yapan Ankara’da hayat temposu hiç düşmez. Hem yorucu olmayan bir canlılık, hem de sakinlik ve huzur vadeden bir şehirdir Ankara…

Ankara’daki Çeşitliliğe Siz de Katılın

Ankara, 300.000’e yakın yüksek öğretim öğrencisi ve 21 üniversitenin bulunduğu Türkiye'nin ve dünyanın önemli öğrenci şehirlerindendir.

Binlerce uluslararası öğrencinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından çalışmak ve yaşamak için Ankara’ya gelen yabancılar burada hem Türk kültürü ile iç içe hem de kendi kültürlerinden uzak kalmadan eğitim ve çalışma hayatının tadını çıkarır.

Davetlisiniz!

TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı Başvuruları Başladı.

Radyo ETÜ
ŞİMDİ ÇALIYOR