Yerleşkede Yaşam

1. Barınma

TOBB ETÜ Konukevi

Ankara'nın en iyi öğrenci konukevi TOBB ETÜ'de! Derslerinize çabucak erişmeniz için ana yerleşkemizin içinde, eğitim binalarımıza 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Eğitiminiz süresince evinizdeki gibi rahat etmeniz için her odada en fazla üç kişi kalıyor. Bütün odalarımızda müstakil banyo, 24 saat sıcak su, her öğrenci için ayrı bir çalışma masası ve sırf dışarı bakınca içiniz açılsın diye eşsiz Ankara manzarası var.

TOBB ETÜ öğrenci konukevi yerleşke içinde, kız ve erkek öğrenciler için her türlü konfora sahip dört blok olarak 36,5 dönüm arsa üzerine inşa edilmiştir. Konukevi 572 adet çift kişilik, 48 adet üç kişilik, ve 4 adet engelli odası dahil olmak üzere toplam 624 oda olup 1296 öğrenci barındırma kapasitesine sahiptir.

TOBB ETÜ Konukevi Hakkında Ayrıntılı Bilgi

 

2. Yemek Olanakları

Üniversite ana binasında iki restoran, bir pastane, bir market, yabancı diller binasında ve yurtlarda da birer restoran-cafe bulunmaktadır. Yemek seçenekleri olarak tabldot, hazır yemek gibi ürünlerin yanı sıra, yabancı diller binasının altında açık büfe de bulunmaktadır. Yabancı diller binasındaki pastanede günlük üretilen pasta ve tatlıların dışında yerleşkemizde dünyaca ünlü Starbucks Kafe'nin bir şubesi de bulunmaktadır.

 

3. Spor Olanakları

Kapalı Spor Salonu

Olimpik yüzme havuzumuz, fin hamamı, havuz manzaralı sauna, duşlar ve soyunma odalarıyla, profesyoneller tarafından işletilen spor tesislerimizde ders aralarında formunuzu koruyabilirsiniz. TOBB ETÜ öğrencileri spor tesisimizi ücretsiz olarak kullanabilir.

Okul Takımlarımız

TOBB ETÜ öğrencilerin diledikleri spor branşıyla iç içe olması için gerekli imkanları sağlamaktadır.  Basketbol, Voleybol, Futbol ve dilerseniz Aikido gibi dövüş sanatlarında yer alabilirsiniz.

4. Öğrenci Toplulukları ve Aktiviteler

TOBB ETÜ'de öğrenci etkinlikleri, öğrencinin hayal gücüyle sınırlıdır. İnternet üzerinden yayın yapan Radyo ETÜ'ye katılabilir, eşli dansları öğrenebilir, Endüstri Verimlilik topluluğunun yaptığı Liderlik Kampına katılabilir, İş'te adamım etkinliklerinde tanınmış kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

TOBB ETÜ’de Türkiye’nin ilk ve tek üniversite sosyal ağı: ORTAM.

ORTAM yaklaşık olarak 70 öğrenci kulübü, aktivite ve spor takımı bulunmaktadır. Üniversitenin ruhunu canlı tutan öğrenci kulüplerimiz ve takımlarımız burada aktivitelerini ve takvimlerini paylaşırlar.

ORTAM Hakkında Ayrıntılı Bilgi

5. Ulaşım

Servis araçları ve toplu taşıma

TOBB ETÜ ana yerleşkesi ve hastanesi, Ankara'nın merkezinde, Söğütözü Mahallesindedir. Öğrencilerimizin üniversitemiz yerleşkesine ulaşımını sağlamak amacıyla hafta içi semt servisleri ve gün içi ringlerimiz mevcuttur. Servis ve ring araçlarımızın güzergah ve saatleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşım sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Servis araçlarımız haricinde, ana yerleşkemizin önünde, biri Çukurambar, diğeri Beşevler yönüne ulaşımı sağlayan iki ayrı EGO otobüs durağı bulunmaktadır. Ayrıca Kızılay (Güvenpark) Kumrular Sokak’tan sabah 6:45’te başlayarak, akşam 23:00’te son sefer olmak üzere hizmet veren Kızılay-Bahçelievler-Emek-Söğütözü dolmuş hattı Üniversitemizden ortalama her 10 dakikada geçecek şekilde konulmuştur. Yerleşkemizin hemen önündeki elektronik aygıtla, TOBB ETÜ Taksi durağından taksi çağırabilirsiniz.

Ulaşım Hakkında Ayrıntılı Bilgi